5.kapitolka 2/2

5. října 2008 v 19:37 | anias |  Kroky temnotou
Aloha,
tááák ani tonení možný,ale Anias se hlasí s druhou půlkou kapitolky. Slíbila jsem to a dodržela jsem to!!!Já vím sice se 14 dením zpožděním,ale jinak to nešlo.
táák abych vám připoměla co se dělo v minulý kapitolce: Lien se přestěhovala na celé prázdniny k Fredovi kde byla odhalena její identita. Pohádala se Snapem......
To by bylo takové menší oznámení k co se dělo. Teď se však dostávám k Sethovým prázdninám.... O tom vám nic prozrazovat nebudu to si jen hezky opřečtěte.
Jinak co se týče dalších kapitolek tak budou a co vás čeká a nemine bude kapitolka k Ironii osudu, kterou už znáte. Možná jsem zapoměl zmínit,že je společná s Ewilan a že se začne zapojovat už do děje:-Dteda ještě o tom neví:-D
Co se týče limitu tak já ani nevím jestli ho mám dávát a víte co já ho nedám. Kdo chce tak a´t napíše komentář za který budu moc ráda!!!!!!
Jinak děkuju za komentářky Verče, Nesse, Ewilan a mnoha dalšíííííím..... Děkuju Děkuju Děkuju!!!
Anias


2.část
Seth jel spěšným vlakem z Bradavic a udával si důvody proč Lien se s ním nepřišla rozloučit. Vždyť jim to tak skvěle klapalo. Samozřejmě Seth nemohl ani za mák vědět co se jí zrovna cestou na nádraží přihodilo, ale jedním si byl docela jist,že se jí něco stalo. Napadaly ho různé myšlenky, pro které měl vždy reálné vysvětlení. Byl tak hluboce ponořen do svých myšlenek, že nevěnoval Malfoyovi a jeho kumpánům žádnou pozornost.
Vlastně jim tu pozornost nevěnoval nikdy! Byli pro něj jen zmanipulovaní hoši!čím víc se blížilo londýnské nádraží, tím si uvědomoval kam se to vlastně vrací: Ano, už je to tak vrací se do světa smrtijedů. Do světa,který přímo nenáviděl a bude nenávidět za každé okolnosti. Nejen tenhle život,ale i rodinu do které se musel celých 16 let vracet a hlavně nedobrovolně žít se všemi jejými členy. Rodina Malfoyových byla z čisté krve. Takové rodiny si jeho otec vždycky vážil,ale on ne. Nikdy svět nerozděloval na svět čistých a svět nečistých.Byli pro něj úplně normální lidé. Až na to,že oni nikdy normální nebyli. Byli přímo posedlí tím,aby se Voldemort vrátil zpět do světa živých. Do toho však nebyli zapleteni jen oni,ale celý svět smrtijedů. Už léta se o to snažili a Seth o tom vždycky věděl,ale teď se snažili před ním utajit.
Jenže on věděl,že se něco chystá. Jenže co? to pro něj byla stejná záhada jako samotná Lien. Nepřišel na to za rok v Bradavicích,což pro něj bylo velice skličující. Věděl moc dobře,že to bude velká akce a mnohé se tím jistě změní. Jenže kdy se o uskuteční nebo jaks e to uskuteční?! to byli pro něj nezodpovězené otázky.Čas byl v tomto okamžiku velice důležitý. Hrál tu největší roli a nejen v tom co se mělo stát, ale i v tom jak rychle skončí prázdniny a on se bude moc vrátit do Bradavic. Bylo to neuvěřitelné kolik času ještě zbývalo do ukončení prázdnin!

Vlak se přiřítil na londýnské nástupiště, kde už čekali rodiče všech studentů. Nejen rodiče,ale i pár smrtijedů, kteří měli doprovodit Setha do domu hrůzy. Steh si připadal jak něco až moc důležitého. přitom to ani nebyla pravda on nebyl důležitý! Měl chuť odejít jinam, ale kde by ho přijali. Nikde! On přeci byl syn Voldemorta. Velká hrozba pro všechny lidi,kteří ho potkávali. Někdy si to myslel i on sám, že je nějaká velká hrozba. Nikdy tmu však nebylo!
Mazánek Draco se přivítal se svými rodiči a Seth se k nim pomalu šinul. Všichni ho uctivě pozdravili a tím jejich rozhovor skončil. Pokorně mu vzali kufr s věcmi a odnesli ho auta,které na ně čekalo před londýnským vlakovým nádražím. Všichni nasedli do vozu a jelo se. Kam jinam než do honosného sídla na předměstí Londýna.
Dům byl vystavěn na obranu proti ministerskými. Tudíš to byl takový hlavní štáb smrtijedů.Kolem celého domu byla rozlehlá zahrada,která byla obehnána mohutnou zdí. Samozřejmě se nacházel v zahradě menší i větší porost. Tam Seth hledal klid v duši. nebylo to sice nic moc,ale jemu to připadalo jako nejkrásnější místo v tomto ohavném snu. Do tohle pekla vjížděli mohutnou barokní bránou.
Přímo za bránou byla cesta až k domu lemovaná sochami Malfoyových předků. Bylo to jak z filmu hororů. nebyla krása se sem vracet. Bylo to spíš holé zděšení skutečnosti, která se nedala nijak vymazat z jeho života. Někdy si říkával, že by radši žil v sladké nevědomosti mudlů.
" Copak Sethe jsi nějaký tichý? Dnes nesršíš nadávkami,že se musíš vrátit do mého domu," mluvil k němu samotný Lucius Malfoy.
Seth mu však ani neodpověděl. Jen po něm hodil pohled znamenající neotravuj.
Jenže Luciúsek si nedal pokoj: " Řekni nám jak ses měl ty v Bradavicích?"
" A co je tobě do toho,"odsekl mu Seth.
" Jak vidím nic se nezměnilo za ten rok co jsi tam pobyl. Ono se to nejspíš nikdy nezmění,ale počkej on ti spadne hřebínek chlapečku,"řekl mu s klidným hlasem.
Seth si vzal svoje z kufru jejich auta a chystal se odejít do svého pokoje, kde trávil většinu času. Jenže to se mu jen tak nepovedlo. Čekal tam na něj nezvaný host. Kdo jiný než te zpropadený Snape.
" co ty tu děláš,"vyštěkl na něj Seth.
" Přišel jsme s ujistit,že jsi dorazil v pořádku,"odvětil mu s úsměvem snape.
" Nech si těch svých tzv. dobrých gest! Není ti na to tady nikdo zvědavý!"odsekl mu Seth.
" Možná by tě mohlo zajímat kde je Lien."
" ona není v Bradavicích?"vykulil oči.
" Samozřejmě,že není. Poté co jsme jejímu otci sdělil o tobě. Tak jí nechal přemístit jinam,"říkal mu s viditelnou chutí mu ubližovat.
"Ty jsi ten největší parchant. Musel si jí znepříjemňovat život!"vyčetl mu Seth.
" musel jsem jí naučit, že mě ponižovat nebude a zvlášť taková chudinka jako je ona!"říkal se stále větší nadřazeností Snape. steh už byl skoro nepříčetný po tom co mu teď řekl. Vytáhl proti němu hůlku. Snapeovi ustal smích! Byl přímo zaražený.
" Tak teď tě naučím já co je neuposlechnutí mého rozkazu!"
Jenže to se mu už nepovedlo! Malfoy totiž zasáhl kouzlem experiliamus.Sethovi vylétla hůlka vysoko nad hlavu.
" Kdo je Lien? a vysvětí mi někdo co se to tady děje?"ohradil se Malfoy.
" Lien je Bradavická záhada a tady náš Seth se do ní zamiloval,"řekl Draco.
" Aha,"odvětil mu jeho otec zpátky. "Tak náš mladej je zamilovanej."
" co je vám všem potom! Je to můj život a já si s ním můžu dělat co chci! Tak už jdete kruci všichni k čertu."křičel na ně rozčílený Seth. Pak si vzal svoje věci a odešel po schodech pryč.
Šl pomalu po schodech slyšel rozzlobené hlasy ostatních, ale bylo mu to celkem jedno. Jediná věc,která to teď zajímala bylo to kde je jeho milovaná Lien. Musel to zjistit za každou cenu.

Dny plynuly a Seth pořád na nic nepřišel. Smrtijedi mu odmítli cokoliv říc. I když se na to neustále ptal, co za velkou akci chystají. Bylo to jako kdyby to ani vědět neměl. To bylo pro něj velice ponižující. Ale tohle nebyla jediná věc,kterou chtěl vědět. Snape docházel do domu den co den,ale vždy mu odmítl říc kam Brumbál schoval Lien. Byl z toho už nepříčetný. Nemohl spát dokonce už ani jíst. Byl tak vysílen neustálým vyptáváním a zjišťováním pravdu. Měl toho dost!
Musel vědět kde je Lien a jediná možnost jak to zjistit byla ta vydat se do Bradavic a tam to zjistit. Jednou v noci se tedy vydal na cestu do Bradavic.
Avšak cesta do Bradavic byla velice komplikovaná. Jediná cesta byla přes Prasinky. Jenže pořádně nevěděl,jak se dostane do Prasinek nepozorovaně. Mohl by se přemístit což byl velice dobrý nápad,ale nešlo. Smrtijedi by poznali,že jim Seth chybí. Nakonec přišel na geniální nápad,jak se všechno.
Věděl, že Dobby je v Bradavicích. Další co věděl bylo to,že ho Lien zbožňovala a řekla mu vše kde bude nebo mu alespoň napsala dopis kde se nachází. Spojil se tedy s Dobby žádoucím dopisem. Sice nevěděl,jestli mu bude Dobby ochotný říc kde je jeho paní.
Seth radši šel na chvilku vypustit do pochmurné zahrady. Vzpomínal na poslední dny s Lien. Jak mu bylo dobře, když jí viděl,když jí mohl políbit, obejmout.
"Ach,"povzdechl si.
Procházel se celé hodiny. Nakonec mu byla zima tak se přesunul zpět do domu.
" Půjdeš dnes konečně k večeři?"optal se ho Lucius.
Když ho Seth uviděl, tak ho chuť k jídlu přešla: " Ne, nehodlám si kazit chuť jídla ve tvé přítomnosti a v přítomnosti ostatních smrtijedů."
" Měl by ses začít chovat,jako syn svého otce!"poručil mu.
"dík radši budu takový jaký jsem a jestli se to tobě nebo ostatním smrtijedů nelíbí tak si klidně postěžujte,"usmíval se. " Jéé promiň ty vlastně nemáš kam!"
a odešel pryč z přijímacího pokoje. Nebylo mu dobře! Ještě nevěděl,že na něj čeká velké překvapení!
Vešel do svého pokoje a položil se na postel.
" Dobrý večer,Seth," řekl Dobby.
Seth sebou trhl a třikrát si promnul oči jestli je to vůbec pravda.
" Ano,opravdu jsme tady."
"Jak jsi se sem dostal?" optal se ho nedůvěřivě Seth.
" Nezapomeňte,že jsem v tomto domě sloužil,"řekl nedůvěřivě.
" TO je pravda,ale teď ,abychom přešli k tomu proč jsi tady,"řekl.
" tak já vím kde je slečna Lien,ale proč bych vám to měl říkat?"optal se ho Dobby.
" Protože ji miluji,"odvětil mu srdceryvně.
" To je docela dobrý důvod. Jenže já nevím jestli vám to mohu sdělit,"odmlčel se Dobby.
" Dobrá já vám dám tedy malou nápovědu a vy si na to bude muset přijít sám. Pokud na to nepřijdete tak to bude znamenat,že ji tolik nemilujete!"
" Dobby já na tohle nemám moc času. Tak mi prosím řekni kde je!"
Dobby viděl jak je z toho Seth zničený a bylo mu ho líto. Přemohl se tedy: " Slečna Lien je u vašeho rivala."
" U Freda?" otevřel pusu dokořán.
" Ano, teď už je na vás jak vy s tím naložíte! Nashledanou,"řekl a zmizel.
Seth byl rozčarován. Jak se tam k ní asi dostane?! Ty bal zas jedna z otázek, co měl na srdci.
Lámal si s tím hlavu dalších pár týdnů. Dobře věděl pokud ji někam přenese,že ji okamžitě budou hledat. Byla to prekérní situace,ze kterého však neviděl východisko. Jediné co ho napadlo bylo napsat Lien dopis,který by pocházel od Dobbyho. Hned se tedy dal do psaní.
Drahá Lien,
vím,že jsem ti dlouho neodepisoval,ale ně moc důležitého mě trápí. Nedávno jsme dostal dopis o Setha. Ptal se na tebe a hlavně kam tě tvůj otec přestěhoval. Nehodlal jsem se u něj zastavit a sdělit mu tvůj dnešní domov. Rád bych s vámi o tom všem mluvil. Zítra v noci nad domem Weasleyových. Prosím přiďte!
s láskou váš Dobby
Sethovi sice dopis nepřipadal dost věrohodný,ale doufal že mu Lien uvěří..
Seth už by netrpělivý z toho čekání. Ani si neuvědomil,že šel o hodinu dřív, proto mu to připadalo,jako hrozná doba. Díval se k domu a viděl světlo a mihotající se postavy kolem oken. Měl chuť tam vrazit a odvézt Lien pryč. Jenže to nemohl udělat.
Čekal tedy dál bylo už skoro půlnoc a Lien se pořád neobjevala. Začal už věřit tomu,že ona sama nepřijde.
Už to chtěl vzdát, když uslyšel: " Dobby jsi tu někde?
" Lien jsi to ty?"
" Ano jsme to já,kde jsi Dobby? Nemám moc času tak kde jsi?"řekla Lien.
"Já jsem tady Lien,"řekl a vystoupil ze stínu.
" Sethe,"Vydechla Lien. " Co ty tady děláš a kde je Dobby co jsi mu udělal?"
" Nerozčiluj se!"odvětil jí. " Dobby je v pořádku v Bradavicích to já jsem ti psal ten dopis."
" A proč jsi to dělal,"odsekla mu.
"Chtěl jsem tě vidět a když jsme se dozvěděl,že tě dali někam jinam…."
" Když ses dozvěděl?"zuřila. "Kruci Sethe já nejsem žádná věc!"
" Lien to já moc dobře!"
" Tak co mi teda chceš?"odvětila mu velice hrubě Lien.
" Ty ses dneska špatně vyspala vid,"odvětil jí Seth ironicky. " Tebe nejspíš nenapadlo,že jsme tě chtěl vidět, obejmout a políbit." Přiblížil se k ní.
" Ani jedno bych ti neradil udělat,"vykřikl na něj Fred. Seth se podíval a nebyl to jen Fred,ale i jeho bratři,sestra i Harry a Hermiona.
" Pořád stejnej chudák. teď musíš mít i posly."řekl a chytil Lien kolem pasu a přitáhl si jí. Lien se okamžitě začala bránit,ale Seth jí držel v nepředstavitelně pevném objetí.
" Okamžitě jí pust,"křičel na něj Fred s vytaženou hůlkou.
" Ne Lien teď půjde semnou a ve škole se uvidíte,"řekl a za ním se objevili smrtijedi.
" Tak to se mýlíš já s tebou nikam nepůjdu,"odsekla mu a snažila se mu vymanit.
" Odložte ty hůlky děti jistě nechcete,aby se vám něco stalo,"řekl Lucius zatím klidným hlasem.
" Lien s tebou nikam nepůjde,"řekl kdosi za dětmi.
" Snape a jak myslíš,že mi v tom zabráníš,abych jí nevzal sebou," optal se ho Seth.
" Jednoduše,"řekla Lien a odhodila Setha na jeho smrtijedy.
Nikdo dost dobře nechápal jak to udělala. Jen Snape to moc dobře věděl. Lien se konečně objevili schopnosti,které zdědila po její matce. Věděla o nic už pár dní,ale nikdy je nepoužila až teď.
Seth upadla to smrtijedy docela dost rozčílilo. Už chtěli na ně zaútočit, když Snape řekl: "Nic nepodnikejte však ona slečna Lien bude mluvit se Sethem ještě mnokrát a pro vás nemá tenhle zbytečný konflikt cenu!"
" Máš pravdu,"řekl Lucius. " Tak jdeme! Všichni Sethe!"
Seth se naposled podíval na Lien a potom zmizel. Objevil se u Malfoyových doma.
" co to mělo znamenat Sethe?" vyjel na něj Lucius.
" To jsi snad viděl sám,"odsekl mu.
" Teď jdi do svého pokoje."
" S radostí,"vstal a odešel.
Zbytek prázdnin strávil v pokoji ponořený ve svých myšlenkách. Pořád mu nešlo do hlavy proč se Lien tak chovala? Musí s ní v Bradavicích pořádně mluvit…….

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | E-mail | Web | 6. října 2008 v 17:50 | Reagovat

Áhójki... *zírá na monitor s vykulenýma očima* Já nevím, co na to říct... Bylo to prostě nádherný. Tahle kapitolka se ti obzvlášť povedla. Móc se mi to líbilo. Ty Sethovy pocity, myšlenky, touha po dívce, jejichž vzájemnému vztahu brání nejen Snape, ale i ostatní smrtijedi, a Brumbálovi přátele... Moc se mi líbil ten děj (jen je škoda, že ji neunesl, protože by měli asi vskutku zajímavý prázdniny :-) ) a po slohový stránce to bylo taky úžasný!!! Bohužel nemám moc času na nějaký rozepisování se, a tak ti tuhle kapču ještě jednou chválím (řekla bych, že je to jedna z tvých nejpovedenějších) a jsem strášně ráda, žes svůj slib splnila, protože tohle mi příjemně zpestřilo nudný odpoledne strávené učením... A mimochodem, už se nemůžu dočkat ironie - na tuhle povídku se těším už docela dlouho, a jak tě znám, bude to zase nádhera. Tak honem, honem, piš, protože já se stráááášně těším!!! Tak se měj hezky Aniasku, a doufám, že o sobě dáš v nejbližší době vědět zase nějakou pěknou kapitolkou.         P.S jé! Já mám první koment... to je supr, ačkoliv mohl být delší, alejelikož už musím jít, tak ti píšu alespoň tohle.

2 Nessa Nessa | Web | 6. října 2008 v 20:23 | Reagovat

Waw, tak to byla síla. Ten konec byl fakt mazec. Čekala jsem rozhovor mezi nima dvěma a nakonec tohle. Skvělá kapitola, fakt úžasná. Ty rozhovory, byly prostě věrohodné, dokážu si představit, že by se ty postavy tak zachovaly. Všimla jsem si, že tam občas chybá nějaká ta čárka, nebo není velká písmeno, nebo podobný překlep, ale to se vůbec neřeší. Celkově byla ta kapitola skvělá, stejně jako ty ostatní. Hrozně ráda tule povídku čtu, tak snad zvládneš další kapitolu brzy... =) Jo a ještě bych dodala, že tahle část - " Lien je Bradavická záhada a tady náš Seth se do ní zamiloval,"řekl Draco.

" Aha,"odvětil mu jeho otec zpátky. "Tak náš mladej je zamilovanej."....- neměla chybu. Najednu stranu jsem se tomu smála a na druhou vím jaké to je, když si z tebe někdo dělá srandu kvůli něčemu jako je tohle... Nezávidím mu to.. taky bych si na ně otevřela pusu =) No takže naposled skvělá kapitola =)

3 hvezda Elfova hvezda Elfova | E-mail | Web | 8. října 2008 v 19:37 | Reagovat

jůůůů.......nemůžu se dočkat na pokračování bylo to fakt pěknééééééééé

teď krytika....jedna věta mi tam nedávala smysl, ale když jsem pokračovala, tak jsem si to tak nějak dala dohromady :-D....taky tam máš malé písmenka, kde by měla být velká :-D

promiň za krytiku (já tam mám taky dost chyb) ale někdo musí že? :-D

4 pimpinela pimpinela | Web | 8. října 2008 v 23:30 | Reagovat

Júúj už sa teším na ďalšiu kapitolu

5 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 9. října 2008 v 15:30 | Reagovat

:) Kápča, co se týče děje je myslím fakt dobrá.. nějak jsem přehlídla, že jsi už napsala první část... takže rychle doháním... :) no... z té gramatické stránky už to tak dobré není, máš tam celkem hodně chyb, možná bys měla zkusit beta-readera.. rozhodně by to bylo lepší.. :) ale nemysli si, že je to jenom pro ty, kdo češtinu neumí.. já sama mám za beťoša Ewilan... a těch chyb tam mám víc než dost.. :) když si to přečte někdo, kdo přesně nevím, jak to je.... najde více chyb, než ty sama.. :)

6 Lilian Lilian | 13. října 2008 v 18:24 | Reagovat

Já nemám slov. Ten Seth je úžasnej a jak si pro ní ještě došel:D dalšííííííííííííí

7 Paige Paige | Web | 13. října 2008 v 18:56 | Reagovat

jj spřátelím moc ráda:-)

8 ginnouš ginnouš | Web | 14. října 2008 v 17:47 | Reagovat

supééééér

9 RadKa RadKa | 15. října 2008 v 20:31 | Reagovat

ahoj, jestli se někdo zajímáte o astrální cestování a máte pár zážitků (a nevadilo by vám se o ně se mnou podělit, v případě i poradit své metody) napište pls na e-mail

astral-mysteria@seznam.cz

předem díky a těším se na 1. odpovědi :) pp

10 Illandris Illandris | Web | 16. října 2008 v 20:20 | Reagovat

Páni, to byla vážně skvělá kapitola. Nejvíc se mi líbilo, jak Seth podfouknul Lien a těším se, až si s ní v Bradavicích pořádně promluví:D

11 ginnouš ginnouš | Web | 18. října 2008 v 15:57 | Reagovat

Klááásný

12 hvězda Elfova hvězda Elfova | Web | 21. října 2008 v 15:38 | Reagovat

Jen jsem ti chtěla, že jsem na blog dala novou pivídku, tak jestli chceš tak si ji prečti a okomentuj dík

13 pimpinela pimpinela | Web | 19. března 2009 v 0:03 | Reagovat

fíha tak sa kukám do komentárov, že som to už čítala  a napísala koment :DD...tak to nevadíí, aspoň si oživím v pameti čo sa tam stalo. :)) tato kapitola bola fakt super, hlavne tie Sehtové pocity a myšlienkové pochody...a potom ma prekvapili lieniné schopnosti. :))čítam ďalej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama