Prolog - II/III

1. srpna 2008 v 19:50 | Anias |  Ironie osudu
Druhá část...

Poté obě odešly a já jsem byla ráda, že mám chvilku jen pro sebe a pro svoje myšlenky. Její myšlenky jí splývali v jednu. Byla to nepředstavitelná touha. Touha po něčem co neznala. Chtěla být konečně sama sebou. doufala, že tady se jí to konečně podaří. Přemýšlela tak usilovně, že z toho usnula. Zdálo se, že nikdo v domě z toho není překvapený. Spala klidně nic jí netrápilo.Žádny se jí nepronásledoval. Konečně se pořádně vyspala.Když se ráno probudila slunce bylo už vysoko na nebi. Vylítla rychle do sedu a koukal kde to vlastně je. ani si neuvědomila, že je někdo v pokoji. Ano byla tam Esme. Jakmile viděla, že je úplně mimo a že netuší kde je. Přistoupila k ní a objali jí.
" Už je to v pořádku jsi v bezpečí,"řekla velice mateřsky Esme. Sama dobře věděla, že to teď potřebuje. Potřebuje matku takovou jakou nikdy neměla, potřebuje zázemí ve kterém by mohla žít, potřebuje opravdovou rodinu, která při ní bude vždy stát. Tohle nebyl jednoduchý úkol pro celou rodinu. moc dobře si to všichni uvědomovali. Přijmout úplně nové člena jejich smečky a ještě k tomu člověka! Byla to docela zapeklitá situace. Ještě je tu Rosalie. Ta která teď dělá problémy, i když naprosto zbytečný. Ano Andie byla svým způsobem nebezpečná,ale ne tak jak si myslela.
" Je to v pořádku. Děkuji Esme,"špitla Andie.
" Zlatíčko pojď se nasnídat a pak tě Edward odveze do školy,"řekla jí Esme jako opravdová matka.
Andie došla ke kuchyňským dveřím a zaslechla rozhovor: "Edwarde odvezeš Andie do školy."
" Ale jistě velice rád chci s ní o něčem mluvit,"vyslovil jasny souhlas.
" Dobré ráno všem,"ti co byli v kuchyni si jí zhlédli od hlavy až k patě.
" Moc ti to sluší,"vyslovil jasný obdiv Jasper. Alice se vedle něho jen posměšně usmála.
"Ehm,"vyhrkla Andie v rozpacích. " Děkuji!"
"Jedeme," řekl Edward a Andie mu neodporovala.
Jen co sedli do auta rozlilo se strašlivé ticho. Byl by tam slyšet i spadnout špendlík. Nemluvili spolu vůbec. Až u cedule města Forks Edward konečně promluvil: " Andie?"
" Ano," odpověděla mu .
"Co se tehdy vlastně stalo?" začal opatrně a lehce po ní pokukoval, jak bude reagovat. Stiskla víčka a potlačila slzy, které se draly ven.
" Víš Edwarde já bych o tom raději nemluvila," řekla velice tichým hlasem.
" Ale no tak Andie! Svěř už se konečně někomu! Takhle se jen zbytečně trápíš."vykřikl na ni Edward.
V tom se však vjížděli do města. Škola byla sice ještě daleko,ale Edward se rozhodl, že o ní konečně zjistí pravdu.
Andie se však zadívala z okna a nepromluvila ani slovo. V jejích očích bylo velice dobře náznak slz. Velice dobře je dokázala potlačit jen,aby Edward neviděl jak je smutná. Nebylo jí to k ničemu. On to velice dobře viděla chtěl jí pomoc. Na jednu stranu se však bál, že jim úplně uteče. Alespoň tak o tom mluvil i Caleb. Podle něho byla jeho sestra velice výbušná. Edward v ní však viděl velice citlivou a křehkou dívku, které se na povrh snažila vypadat, jako holka co všechno zvládne. Přitom jí každá věc velice trápila. Viděl na ní, že mu ještě nedůvěřuje. Důvěra pro ní byla velice důležitá. Edward tohle nemohl pochopit, že z ní vyčte tolik pocitů a přitom ho ona nepustí do své mysli?!
" Andie?"vyslovil velice opatrně její jméno.
" Ano?"
" Já jsme tě nechtě do ničeho nutit. Jen mě to zajímalo, abych ti mohl nějak pomoc!"řekl pět velice klidně. Nechtěl jí vyděsit.
" Já vím Edwarde, ale musíš mi dát taky malinko čas na to, abych se ti otevřela!"odpověděla mu velice jasně. Edward v tu chvíli věděl , že za ním přijde sama až mu bude chtít říc celou její minulost.
" Fajn já tedy na tebe nebudu tlačit,"pravil. Tím na ní udělal veliký dojem. Dal jí tím najevo, že v ní má plnou důvěru. To však ona už věděla. Od samého začátku kdy v nikl do její mysli a ona vnikla do jeho mysli. Však v jeho nevědomosti. Byl to zajímavý pocit prohlížet si jeho jednotlivá období upířího života. V každém se něco stalo. Avšak jedna věc ji tam hodně zarazila. On se nikdy nezamiloval! Až teď! Neřekl jí však o Belle vlastně ani nemusel ona sama si to přečetla v jeho myšlenkách. Myslel na ní neustále. Na to jak se s ní miluje,ale bál se jedné věci! Aby jí neublížil. Jednou se mu to však podařilo! Ale tato vzpomínka zůstala Andie utajena. Nemohla k ním jako kdyby jí chtěl radši zapomenout. Andie jen věděla, že je čerstvá. Velice čerstvá.
Právě přijížděli ke škole. Tam na ně čekala už Ewilan, Alice, Jasper a Emmett. Rosalie ovšem ne. To přišlo Andie jako normální. Rosalie jí neměla ráda jen co v stoupila do jejich domu. To však Andie moc netrápilo. Věděla moc dobře, jak na tom s Rosalie je. Nic si nenamlouvala.
Všichni jí srdečně pozdravili a vydali se do školy. Edward jí slíbil , že ji později seznámí s Bellou. Na toto setkání se Andie velice těšila. Konečně potká tu osobu, která Edwardovi zamotala hlavu.
Alice jí dovedla do ředitelny, kde se setkala s velmi příjemnou paní ředitelkou. dlouho si povídal o jejím bývalém působením na Ipswichcké střední škole. Jak se mohla sama ředitelka přesvědčit Andie prospívala velice dobře. Docela jí překvapilo, že byla premiantkou třídy. Nevypadal totiž na zornou holčičku. dalším překvapením bylo to, studovala na několik let v cizině. Na jedněch z prestižních univerzit. Avšak pouze jen první stupeň. To jí však nevadilo,když zahlédla její studijní výsledky, které byla opravdu výborné. Neměla pochyb, že tahle mladá dáma přinese její škole slávu na mezinárodních soutěžích.
Andie celý sled jejích ovšem přečetla dřív než jí stačila vyslovit takovou nabídku. Avšak nemohla to dát na sobě vůbec znát. Samozřejmě by to bylo paní ředitelce divné. Ta však nic neřekla. jen jí popřála hodně zdaru v nové škole. To bylo vše. Když jí vyprovázela tak přeci jen něco utrousila: "Jéje já Vám zapomněla dát rozvrh vašich hodin slečno. Máte všechny předměty, které jste měla na vaší minulé škole. A já pevně doufám, že se zapojíte i do naších mimoškolních aktivit. Věřím, že by to ostatní velice potěšilo!"
"Zatím určitě ne paní ředitelko. Moc se omlouvám,ale nejdřív se chci pořádně seznámit s celým systémem školy pak teprve nějaký ten kroužek!"řekla zdvořile Andie.
" V tomto ohledu máte pravdu. Tak a´t se vám tu líbí slečno Andie!"odpověděla jí přívětivě paní ředitelka.
" Mnohokrát Vám děkuji!" vstala a odešla.
Procházela se velkou školou a přitom si prohlížela svůj rozvrh. Bylo tam hodně dějepisu. Dále dějin literatury, literatura samotná, angličtina, matematika a španělštinu. Andie na to koukala docela vyjukaně španělštinu. copak jí chtěla ředitelka zruinovat Ta se naprosto zbláznila. Poté Andie pochopila kam tím mířila. Vzpomněla si na Evropu kde se ročně konala soutěž ve všem možném a španělština byla jednou z odborností. Tak jako zbytek jejího rozvrhu. Andie byla malinko rozčílená, že toho takhle ředitelka vymyslela,ale pak si řekla, že je dobře rozšířit si pohled na svět.
Později se setkala s Ewilan a s Alicí, které ji ukázali potřebné učebny. Pokaždé, když do nějaké vešla byli všichni z ní omráčeni a to nebylo to nejhorší. Andie navíc věděla, co si kdo o ní myslí! Byli to pro ni kritické hodiny. Chtěla, aby už skončila a ona mohla odjet domů!
Ale jen tak to nekončilo. Pořádně si prohlédla rozvrh a zjistila, že pondělí je její nejdelší den.
Po jejích prvních hodinách ji Edward odvedl do jídelny. Jen co tam vstoupili všichni se na ně otočili a pozorně si Andie prohlíželi. Jak kdyby byla nějaká atrakce. Necítila se tam zrovna dobře. Všechny ty pocity. avšak Edward se jí snažil uklidnit: " Neboj, to pomine. Jsi tu první den!"
" Ne!" řekla. " Jsem tu jak pouťová atrakce. Kdyby alespoň ti kluci mírnili ty svoje představy!"
" Slibuji, že to bude lepší!"
" To doufám, jinak jim všem zakleji paměť."
" Andie nebuď tak tvrdá. Ani za to nemůžou, že jsi tak krásná." pověděl jí Edward s jistotou.
" Můžeš mi říc co to tady vyprávíš za kraviny?" vykulila na něj oči.
" Tiše to si povíme doma. Teď ti představím tu nejdůležitější osobu mého života!"
Na toto setkání se moc těšila a hlavně chtěla poznat tu dívku co takhle zamotala upírovi hlavu. vedl jí dál jídelnou a Andie se pomalu rozkoukávala. Zahlédla Rosalie a Emmetta, jak seděli společně u stolu. Rosalie se na ní podívala dost vražedným pohledem. Bylo vidět, že ji opravdu nemá ráda. Avšak Emmett se na ní přívětivě usmál. Andie byla ráda, že alespoň on o ní nemá špatné myšlení.
Po chvilce zahlédla Jaspera, Alici a samozřejmě Ewilan a spoustu dalších lidí. Taky mezi nimi byla menší brunetka. vypadala přesně jako Edwardova Bella a tak Andie usoudila, že je. Naprosto se nemýlila. Byla to ona. Jen co přišli ke stolu Edward Bell políbil a otočil se na Andie: "Ták tohle je Isabela Swan a tohle je Andie Danwersová."
Andie podala Bele ruku a promluvila: "Moc mě těší Bello." Jen co jí stiskla ruku pocítila velkou blaženost a lásku. Andie byla totiž jediní, která dokázala přečíst Belle myšlenky. Musel a usmát, jelikož tahle slečna byla velice zahlcena láskou k upírovi a bylo jí to celkem jedno, kdo to je. Edward to samozřejmě vytušil a nepříjemně se chtěl nabourat do hlavy Andie, aby se taky něco dozvěděl. přirozeně mu to nedovolila a použila proti němu malinké kouzlo, po kterém na chvilku ztuhnul. Alice se zasmála a Ewilan taky. Jen Jasper nevěděl co se děje. Nikdo u to však tam nechtěl vysvětlovat. Alce mu však přislíbila, že mu to poví doma.
Bella se na Andie zoufale podívala. Jenže ona jen mávla rukou a začal se postupně se všemi u stolu seznamovat. Na chvilinku se posadila a začala koukat do knížek španělštiny. Všichni se na ní podívali vyjukaně.
" Nech toho alespoň při obědě!"řekla výhrůžně Ewilan.
" Ale já musím. Mám toho strašně moc."postěžovala si.
" Já vím, ale nech to až na doma."
"Tak dobrá!" Vyřkla ortel Andie a založila knížku zpátky do batůžku. Pomalu poslouchala jejich rozhovory! Ani neví proč,ale zaměřila se na Bellu a na její tok myšlenek! Byla překvapena z toho co tam našla. Z jejího vnímaní ji však probudil hlas: " Andie jsi vůbec přítomna tady s námi?"
" Jé promiň, Edwarde." řekla omluvně. " Jejda, to už je tolik hodin! Omlouvám se, ale musím se řítit na hodinu!
" Tak fajn," řekl Edward. " Vyzvednu tě, až ti skončí škola!"
Posledních pár hodin jí vůbec neutíkalo. Chtěla utéct před vším a před všemi. Chtěla být jen sama. To si taky slibovala od návratu do svého nového domu a do nové rodiny. Bylo to strašné pomyšlení. Doma měla až moc velké ticho a tady zas moc veliký ruch. Nevěděla co je horší a ještě k tomu se dnes měli slavit Belliny narozeniny o kterých jí Edward neřekl, ale Bella se prozradila sama. Skončila jí poslední hodina a ona doklopýtala k parkovišti. Tam už na ní čekalo krásné stříbrné Volvo. Sedla si mlčky na sedadlo spolujezdce a čekala. Edward jí nenechal dlouho čekat: " Tak jaký byl první den?"
" Moc dobrý ne!" řekla smutně.
" Copak se děje?"
" Nic se neděje!"
" Andie to vidím!"zavrčel rozrušeně Edward. " Řekni mi konečně pravdu! Co se stalo v
Ipswichu?
" Musíme o tom teď mluvit?"odpověděla mu otázkou.
" Ano, to teda musíme. K sakru holka, ty se z tohle stavu už musíš konečně dostat! Tak hezky povídej a od začátku a podrobnosti také!"nařídil jí Edward.
" Tak dobře všechno začalo před rokem, kdy se dostal do Ipswichu poslední člen úmluvy, který chtěl získat moc mého bratra ,aby přestal stárnout měl větší moc. V tu dobu já jsem byla ještě v Evropě, ale jakmile jsem se to dozvěděla ukončila jsme tam studia a vrátila se domů,"Andie se na chvilku odmlčela. Bylo na ní vidět, jak moc jí to bolí.
"Když jsem se vrátila bylo všechno vzhůru nohama. Úmluva byla na spadnutí. Nakonec se všechno dalo zase do pořádku a my jsme přišli na to, kdo je poslední člen. On nám však začal dělat peklo. Jenže o něčem nevěděl. Když spojím síly s Calebem jsme naprosto nepřemožitelní! Nakonec to zjisti,l než jsme se spojili a mě unesl a začal ovládat moje schopnosti. Jelikož jich mám víc, tak jsem se snažila bránit. To mi však nešlo! Mučil mě a to pěkně dlouho. Caleba to však nezlomilo. Tak poslal do nemocnice další! Neskončil dokud nebylo pár lidí mrtvých," v tom se jí zlomil hlas a ona se rozbrečela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jenn Jenn | Web | 16. listopadu 2008 v 22:36 | Reagovat

Tahle část se mi líbila mnohem víc. :)) Teda taky tu jsou překlep a tak, ale má to lepší děj. Takový zábavnější. ;)) A bacha na opakování slov;):)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama