4.kapitolka 2/2

26. srpna 2008 v 22:50 | Anias |  Kroky temnotou
Zbytek

Lien si promluvila s otcem a ten souhlasil,aby se na nějaký čas vytratila z Bradavic.
" Učitelům namluvíme, že jsi třeba nemocná to už je jedno hlavně aby ses uklidnila přišla na jiné myšlenky,"řekl s vroucným pohledem.
Odsunuli teda Lien do ústraní,ale tak aby jí měl pod dohledem. Přirozeně do Prasinek kde se za ní čas od času zastavil. Lien mohla alespoň v klidu přemýšlet. Přemýšlena nad vším možným a na žádný rozumný důvod nepřišla.
Mezitím co se Lien utápěla ve svých myšlenkách na pozemcích Bradavického hradu se schylovalo ke rvačce. Nikdo jiný než Seth a Fred. Byli na sebe vysazení už před tím než se Seth začal míchat do Lien,ale teď vedlo Freda něco jiného. Byla to nesnesitelná touha mu ukroutit nos za to, že se plete Lien do života.
" Tak co bude vrazíš mi jednu do nosu a pak poběžíš někde najít Lien. Všechno jí řekneš a budeš ze sebe děla hrdinu?!"zeptal se ho posměšně Seth.
" A co když ano!"odfrkl si Fred.
" Ty jsi ten největší chudák, kterého jsme kdy tady zažil,"smál se. " Nemáš na víc než se tady semnou prát. jo tímhle si jí nezískáš."
" Ty taky ne aspoň k něčemu to bude dobré!"řekl ironicky Fred a už se mu snažil jednu vrazit,ale nestalo se tak,jelikož někdo vykřikl: " Frede nech toho!"
Byl to Lienin hlas ani nevěděla jak se tam vlastně dostala ,ale byla tam a zhlédla cenou tu scénu.
Seth si posměšně odfrkl: "Nemusíš mě zachraňovat! Já se o sebe umím moc dobře postarat."
" takt o je mi víc než jasné,ale já nechci aby se něco stalo Fredovi, protože pak bych ti taky musela ublížit já."vykřikla na něj.
" Lien na co s to tady hraješ?"obořil se na ní Fred.
" Vlastně ani nevím na co si to tady hraji. Asi na to, že tě mám ráda a nechci,aby ti tenhle holomek nějak ublížil!"
"Tak to nemusíš já se o sebe taky dokážu postarat sám!"
"Aha,"řekla Lien. "Tak proč si za mnou tuhle posílal bratra,aby se mě zeptal na to co jsi se chtěl zeptat sám?"
Tímhle ho Lien naprosto zaskočila.
"tak to si děláš srandu?!"začal se nehorázně tlemit Seth. "ach jo jak hluboko jsi klesnul."
"Tohle jsi nemusela Lien,"řekl a pohrdavě se na ni podíval.
" Máš pravdu to jsem nemusela, ale chtěla!"řekla a odcházela,ale v tu chvilku jí dohonil Seth. Jenže to nebylo všechno proti ním kráčel profesor Snape.
"Což pak nemáte oba rozum?"vykřikl na ně autoritativně Snape.
" Co mi chceš?!"vykřikla na něj Lien.
" Tobě náhodou nic,ale tady mladému pánovi."vyřkl ortel. "Sethe mohl bys jít prosím semnou?"
" Jistě profesore!"řekl klidným hlasem Setha pokračoval za ním.
Line odešla do svého pokoje ne do Prasinek,ale do hradu. Ulehla si na postel a v tom jí tam stoupil Dobby, který se tam chystal uklízet: " Má paní vy jste tady?"
" ano,ale ty ses nenech rušit."
" Mojí paní něco trápí!"
" Ano Dobby hodně mě toho trápí,"řekla a sklopila oči.
" Dobby by si přál, aby se paní konečně zas smála."řekl a přisedl si k ní na postel.
" To já taky Dobby. To já taky!"
Dobby jí začal zpívat, tak jak to dělával Féniks. Vlastně to byl Féniks, jen Lien si to neuvědomovala a usnula!
Seth pokračoval za profesorem Snapem až do jeho kabinet.
"Pojď dál Sethe a zavři za sebou dveře prosím,"vyslovil Snape přání a Seth tak učinil. " Tak Sethe musím si s tebou o Lien promluvit! Takhle už to dál nejde!"
" Já vůbec nechápu co nejde dál?!"řekl,ale přesně věděl kam Snape míří.
" Ale nedělej ze sebe takového hlupáka to ti nějak nejde. Víš kdo je Lien?"zeptal se na rovinu.
" Ano to vím kdo to je. Je to prostě Lien! Holka, která se mi líbí a rád bych s ní chodil!"
" Ty jsi se zbláznil?! Vůbec nevíš s čím si tady zahráváš!"vykřikoval Snape na Setha.
" Já můžu co chci a ty mi dej konečně pokoj. Radil bych ti dej ho i Lien jinak bys mohl špatně dopadnout. Sice jsi jeho mazlíček,ale ne zas tak.."
" chceš mi vyhrožovat?" přerušil ho Snape
" Ne já ti jen říkám holou pravdu tak se drž radši zpátky!"řekl autoritativně Seth a odešel! Jak tak kráčel hradem narazil na Freda.
" Tak už jsi spokojený ty poskoku Vol…" za sek na vyslovení jeho jména.
Seth ho chytil pod krkem a přitiskl na zeď: " Tak bacha! Já být tebou tak se mi začnu vyhýbat velkým obloukem a Lien taky jestli nechceš skončit s rozmlácenou tlamou!"
Fred jen letmě přikývl a Seth ho pustil, odcházel pryč, avšak Fred na něj křičel : " Lien se jen tak nevzdám budeš to mít hodně těžký."
Seth se rozesmál a pokračoval dál v cestě na svojí kolej. Jen co vešel do zmijozelské společenské místnosti, tak si ho všimnul ten vyžírka Malfoy. Seth se s ním nechtěl ani bavit. Odbyl ho pár slovy a šel si lehnout do svého pokoje, kde přemýšlel nad dnešním celém večeru. Přemýšlel tak usilovně, že z toho usnul.
Ráno se probudil celý oblečený a nechápal, jak se mu to mohlo stát! To na ní až tak usilovně myslel, že se nestačil svlíknout?!
A pak si uvědomil,že se musí dát do balení, jelikož končil jeho další rok v Bradavicích. Velice přelomový rok. Přemýšlel a bilancoval. Jedna jeho velká bilance byla Lien. Miloval jí! Ne to bylo slabé slovo zbožňoval jí. Hlavně když se zlobí. Byla tak sladká! Když zvrásčila čelo nebo když se tím svým neuvěřitelným pohledem zadívala do jeho očí. Vždy pocítil zvláštní mrazení po zádech. On?! Silný a nelítostný, jak se o něm povídalo. Přitom se trápil mnohem víc než si všichni uvědomovali.
Byl to právě on! Voldemortův syn, který musel být ostražitý. Přitom chtěl být úplně někým jiným. Po Voldemortova zdědil výbušnost. Jinak nic! Byl obraz svojí matky a to si Smrtijedi dobře uvědomovali. Jen to nechtěli nikomu přiznat. Hlavně si to ani jeden netroufl říc před Pánem zla.
Seth raději nad tímhle neuvažoval nebo by si kazil s¨celou náladu. Nechtěl si připustit to, že by jeho otec povstal a začala zas jeho krutovláda.
" Ach,"povzdychnul si. Dobalil si pár posledních věcí, zaklapnul kufr a vydal se k nádraží.
Lien šla pomalu cestou k nástupišti a přemýšlela proč to vlastně dělá?! Jaký má tohle to všechno důvod?! Je ten důvod Seth nebo je to Fred. Byla matená v tuhle chvilku byla moc ráda, že je sama a může o tom všem přemýšlet. Pěkně v klidu!Jenže nečekala, že se na ni žene pohroma!
" Kam si myslíte,že jdete mladá dámo?" Byl to Snape opět jí sledoval. Lien si jen povzdechla a ignorovala ho. Pokračovala dál v cestě k nástupišti.
" Řekl jsme ti stůj!"křičel na ni. Lien na to nedala a pokračoval pořád dolů po malé lesní cestičce. Vlastně to byla zkratka,kterou používala jen jednou do roka a to bylo vždy na konci roku. Teď jí však něco zastavilo. Bylo to kouzlo,které vyslal Snape.
Lien se nemohla ani pohnout a ani promluvit!
"Tákk holčičko! Teď mě budeš muset poslouchat!"koukal na ni a bylo vidět,že si tenhle pohled moc užívá.Už konečně stál nad ní! nemohla mu nic říc ani utéct pryč. Byl tak dobře naladěn.
"Lien už toho mám dost. Se Sethem si nehraj a dej od něj ruce pryč nebo už to opravdu řeknu tvému otci a ten ať rozhodne co s tebou udělá!"
Povolil sevření a Lien mu mohla konečně říc to co chtěla: " Užíváš si to hodně?" Snape jen malinko přikývl nebo se jí to jen zdálo. " Ty jsi fakt chudák a jestli ti to pomůže tak mu to řekni."
"Fajn dneska to ví!"odpověděl jí chladně.
Line s usmála jelikož dobře věděla, že její otec není přítomen opět v Bradavicích! Povolil sevření úplně a odkráčel pryč. Lien se zhroutila na lesní pěšinu a začala plakat. Najednou jí někdo zvedl z té strašně studené pěšině. Posadil jí na svůj hřbet a Lien se chytla lidského těla. Byl to kentaur.Nikdy nevěřila, že by se jí tohle mohlo stát,ale stalo se! odnesl ji přímo do její pokoje. Položil jí na postel a poklek k ní: " Už neplakej!"
"To nějak nejde.."ani jí to nebylo rozumět přes vzlyky.
" Neplakej,"vzal jí za ruku a začal jí zpívat krásnou ukolébavku. " Jen spinkej. Uleví se ti. Neboj slyšel jsem celý rozhovor a všechno jsem viděl. Pošlu sovu tvému otci on csi to už s nim vyřídí! víš nezáleží, kdo je Seth a nezáleží kdo jsi ty Lien záleží jen an tom co ty k němu cítíš!"
"děkuji,"řekla a koukala na něj těma krásnýma ubrečenýma kukadlami.
"neděkuj to kmotři dělají! a teď spi!"
Lien slyšela jak vlak houká a uvědomila si,že propásla Setha i Freda….Čekali jí prázdniny.. jaké asi budou?!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

k čemu kapitolka další

Ironie osudu 30.4% (7)
Kroky temnotou 56.5% (13)
Zrození moci 8.7% (2)
dvojitá láska 4.3% (1)

Komentáře

1 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 27. srpna 2008 v 11:26 | Reagovat

Prázdniny?? Tak to jsem zvědavá, co na to vymslíš... jinak.. nějak si mi nezdála ta část, kdy se Lien záhadně objeví u té rvačky.. to mi přišlo trochu takové divné... jinak už se těším na další... :) Jóo... Sethe.... XD Kdo se přidá do jeho fanclubu??.. XD

2 Teresie Teresie | E-mail | Web | 27. srpna 2008 v 11:55 | Reagovat

Zlatíčko moje milovaný...

To bylo nádherný!!!!!! Já prostě nemám slov opět a jako u každé tvojí kapči :)) A hlásla jsem ti opět pro kroky :D už se jich nemůžu dočkat, myslím si, že ji to víc táhne k Sethovi, protože jsou si předurčeni. Jak píše Estel taky to jak se najednou objevila na hradě, když se Fred se Sethem prali bylo trochu podivný, ale jinak to opravdu nemělo chybu!!! :)) Jinak kdyby tě to zajímalo tak se mi líbí víc Seth!! :D A jak jsi popisovala ty polibky to bylo něco krásnýho :)) A jak má za kmotra kentaura to byl skvělej nápad :)) jsem zvědavá jestli to bude hrát nějakou roli v budoucnu :)) Ajinko, prosím tě piš dál už se nemůžu dočkat pokráčka!!!! Zatím páá :-*

Tvoje Terinkááááááááááááááááá

3 Verča Verča | Web | 27. srpna 2008 v 12:35 | Reagovat

Jéééé!!! Nemám slov... prostě jsem strášně móc ráda, že je tady další kapča!!! Nejprv bych ti chtěla poděkovat za věnování, vždycky mě strašně potěší, když mi někdo věnuje tak krásnou kapitolku... a navíc jsem ráda, že na tebe funguje naše vydírání xD... Kapča nebyla vůbec krátká, byl to takovej krásnej zlatej střed... Tím ovšem nechci říct, že jsem proti delším kapčam x)... Ten začátek byl super... Věděla jsem, že v jejím pokoji bude zase Seth... kdo jinej, že... x) Ten je ale vytrvalej. Líbilo se mi, jak jí Voldemortův syn utěšoval... Taková krásná romantická chvíle... Ta rvačka mezi Sethem a Fredem (mimochodem, docela se to rýmuje xD) byla supér... i v tomhle je Seth vytrvalej xD Taky mi sice přišlo podivné, jak se tam Lien dostala, ale nedá se říct, že by mi to nějak vadilo. Asi už ji prostě nebavil výlet v Prasinkách, a toužila se vrátit zpět do hradu. Mnó a ten Snape. Co se do nich pořád míchá... to je přece jejich věc, jestli budou spolu a naplní tím onu zvláštní věžtbu. Vždycky mě pobaví, jak si na něj Lien může otevřít pusu... Má nad ním díky svému otci větší převahu, což milého Sevíka musí asi pěkně prudit xD... Prázdniny... ách, tím jsi mi připomněla, že ty naše už končí... já se ták netěším... no, ale to jsem trochu odbočila. Také jsem velmi zvědavá, co na ně vymyslíš. Jak je Lien a Seth stráví?... V kapitolce byly sice nějaký chybky, který by mi asi dost narušovaly čtení (nj, jsem prostě náročná x) ), ale vzhledem k tomu, že je tato povídka napsána na tak skvělý téma, nijak mi to nevadilo. Ba naopak... musím říct, že se ti to opět povedlo.  A k anketce... hlásla jsem pro Ironii - moc by mě zajímalo, jaký další příhody si prožije (omlouvám se, teďka jsem zapomněla její jméno, a nechce se mi to hledat x) ) v rodině upírů. Těším se na pokráčko. P.S Móóóc děkuju za komenty na mým blogu. Udělaly mi velkou radost... Nó... něco bych na blog měla brzy přidat, ale to záleží na tom, jestli se dokopu k dopsání... nech se překvapit. x)

4 Lilian Lilian | 27. srpna 2008 v 16:49 | Reagovat

PREKRASNE!

Tahle se ti obvzlast vyvedla! Mam moc rada tuhle povidku, tak doufam, ze pribude dalsi kapitola co nejdriv, pac se nemuzu dockat!:oD

Pises cim dal lepe, moc se mi to libi!

5 martnka martnka | Web | 27. srpna 2008 v 20:10 | Reagovat

wow těším se na pokračko!!! je to bezva

6 Léna Léna | 27. srpna 2008 v 23:25 | Reagovat

To sa mi páčilo!

7 ginnouš ginnouš | Web | 28. srpna 2008 v 8:53 | Reagovat

:0) Kvásný

8 Romčula x) Romčula x) | Web | 28. srpna 2008 v 12:56 | Reagovat

Ahojec x)) máš moc hezu blogan x)) chwálím tě x))užaaa

9 Suze Suze | Web | 28. srpna 2008 v 15:24 | Reagovat

Ochjééé!

Moje oblíbená pofídka! no tos mi udělala radost. a mě se teda ani trochu nezdála nudná. chci se přidat do fanclubu Seth, tak kde se můžu zapsat?:D:D:Don je prostě úžasnej a vidím,že tenhle názor nesdílím sama:D heh!

Ta rvačka byla úžasná a taky ten rozhovor. Ae je vidět, jak po Sethovi Lien touží, jen si to nechce přiznat, že jo?:D

10 Vrah, co zabíjí pomalu a bolestivě :-D Vrah, co zabíjí pomalu a bolestivě :-D | 28. srpna 2008 v 22:18 | Reagovat

Já tě kuchnu!!! Takhle mě vydírat... to není fér!!! Nebejt těch tvých povídek, na který se tak těším, tak se můžeš loučit se životem xD Jo mimochodem, máš icq? Ráda bych si to s tebou vyřidila tam xD... No, ehm... co mám teďka dělat? Asi budu muset fakt něco napsat x)... mám takový menší překvápko, takže snad budeš mít na mým blogu co číst... ale předem varuju, bude to asi nic moc.

11 Nessa Nessa | Web | 29. srpna 2008 v 9:29 | Reagovat

no takže jsem teďka během posledních minut přečetla všechny kapitoly a byly fakt úžasné. Děj jede od začátku do konce, žádné nudné pasáže... jedním slovem skvělá povídka.. to jsou sice dvě slova, ale to už se neřeší =) je to originální, takovou povídku jsem nikde jinde na netu neviděla a ne jako ty obvyklé povídky, které píšou 13leté holky a je to vždycky zhruba o tom samém.. teda nic proti tomu, někdy to jde i číst.. ale nezaujme to tak jako například tahle povídka =) no nevim, co ještě dodat snad jen doufám, že   další kapitola bude co nejdřív.

12 Verča Verča | Web | 30. srpna 2008 v 16:25 | Reagovat

Ahój Anias... No, mám napsanej takovej kraťoulinke článeček... je to vlastně upoutávka, ale nejde mi vložit na blog, takže nevím, kdy se mi to podaří přidat... Ale snad to bude brzy, pokud se do tý doby nenaštvu a nezruším celej blog xD. Ty jeho poruchy mi fakt lezou na nervy!  No, to je asi vše. Potřebovala jsem si jen postěžovat x)... Tak se měj hezky a drž palce, ať vystačím s trpělivostí xD.

13 Lenočka your SB Lenočka your SB | Web | 2. září 2008 v 19:39 | Reagovat

krasa

14 Ewilan :D Ewilan :D | Web | 3. září 2008 v 19:12 | Reagovat

Huééééé:D:D:D zlatííííí!

Tahle kapitola byla kráááásnááá! Je to čím dál lepší a koukám, že kroky mají hodně velký úspěch, podle těch komentů..pěkně jsi se nám rozjela;-))

Ten Seth je dokonalej, úžasnej, nádhernej a sexošskej kusan:D:D:D já ho miluju:D:D holkyy, přidávám se k vám do fanclubu Setha:D:D:D jsem tušila, že tam u ní bude a ty jejich rozhovory a jak to mezi nimi jiskří! a tolika tý romantiky! s touhle kapitolou jsi si opravdu vyhrála, vážně se ti moc povedla a já pořád zírám a zírám, jsi prostě lepší!

Začíná mi Fredíček lézt na nervíčky:D:D:D ta rvačka neměla chybu, jsme se u toho nejvíc culila:D:D:D akorát ti majinko vytknu, že se tam tak rychle objevila Lien, třeba to mohlo být napsaný, jak tam jde a vidí, je, ale už mlčím:D:D to je jen moje nicotná a nepatrná poznámečka:D:D:D

A dostáváme se k milíčkovi Snapeovi:D já ho zbožnuju! ten rozhovor byl moc krásně popsanej, to už jsem ti psala. povedl se ti, vážně jo.

a těším se, co budou v další kapitole:D:Djá to vííííím, heheeee! právě na to se dost těším a jsem zvědavá, jak se s tím vypořádáš, zlatí:D

No prostě se mi to moc moc moc moc líbilo a dala bych krk za to, že se lepšíš! prostě psaní ti jde čím dál víc lépe a mám z toho radost;-))

MTMMMMMMMMMMMMMR

15 Ewilan :D Ewilan :D | Web | 3. září 2008 v 19:13 | Reagovat

PS: mooooooc děkuju za věnování:-)):-***

16 Heater Heater | 5. září 2008 v 13:42 | Reagovat

Moc krásné! A další kapitola?

Limit je plněn! Překonala jsem se na komentík!

17 Illandris Illandris | Web | 9. září 2008 v 16:14 | Reagovat

Páni, vážně se ti kapitola moc povedla. Nejvíc se mi líbila ta hádka Freda se Sethem, ale pořád ještě nevím, kdo je pro Lien lepší:) Jinak se moc těším na pokračovaní a hlavně na to, co bude Lien dělat o prázdninách:D

18 pimpinela pimpinela | Web | 8. října 2008 v 23:08 | Reagovat

Náááááááádhera a ten koniec sa mi veľmi páčil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama