1.Kapitola 2/2

18. května 2008 v 16:28 |  Kroky temnotou
A Zbytek

Do Setha jako kdyby píchlo. Okamžitě chtěl vědět všechno to co nemůže nikdy vědět. Avšak nechtěl na ni spěchat,aby ji nepolekal. Byla tak křehká, když s nim mluvila.Naprosto nechápal její pocity. V jednu chvíli byla tak tvrdá a rozhodná a na tu druhou chvíli tak zranitelná.
Tak tady jsi! dalo mi práci, abych tě našel. Lien musíme se promluvit a to okamžitě o…" zarazil se Snape, když uviděl Setha. Pár minut jen na něj koukal a nevěděl co si o tom má myslet. Byla z toho všechno nervózní, postupně začínala ztrácet nervy. Nebyla si jistí co Snape v tuhle chvilí uděla. Byla si téměř jistá, že jendoho z nich nějak potrestá. "Byl z ticha ž moc dlouho což nebylo dobré znamení," pomyslela si Lien.
V tomhle se moc nemýlila. nebylo to dobré znamení.
Snape se zhluboka nedechl a spustil koncert: "Co tady vy dva spolu děláte?! Koukal se na ně, jako kdyby se oba zbláznili.
" Vy jste snad oba zešíleli chcete, aby Vás tu někdo viděl? Vůbec nechápu to co o něm víš Lien a tady se s ním stojíš a normálně se s ním bavíš. Ty jsi se fakt zbláznila! Sethe ty zas o ní nic nevíš a tak ani nevíš s číms si tady zahráváš. Jen počkej až Pán zla povstane oni tě tyhle chutě hodně rychle přejdou. jestli se tohle nikdy dozví tak bude řádit to si pamatuj. Nejen tvůj,ale i Lienin a to bude ještě horší.. VY dva si vůbec neuvědomujete, jaké tohle může mít následky."
To už Lien nevydržela: " Ty mi tak tady něco povídej o morálce! já jsme svobodná a můžu si dělat co chci i třeba stavět se na hlavu. To samé Seth. Nejsme ani jeden na nikoho vázaní. Tak mi dej laskavě pokoj, na chvilku se odmlčí Snape těká očima po obou a netuší co ještě přijde: "Stejně on nic neví. Neví kdo jsem a i kdyby to věděl tak by na tom nic neměnil. Nemohl by s tím nic dělat a mě by osobně zajímalo co by na to řek. Takže Sethe já jsem dcera…"
" Tak dost Lien! přestaň než se něco stane," okřikl ji Snape.
" Chci se jen zeptat,"skočil jim do rozmluvy Seth, " co sakra mám vědět?! Vůbec nechápu, proč bych měl měnit to kým je. Mě je to celkem jedno, kdo je. Hlavně jí chci poznat jako člověka. Není v tom jiný záměr,"řekne se zlostným výrazem ve tváři a přitom kouká na Snape. Lien konečně na něj pohlédne a usměje se. Není si sice jistá do čeho se to žene,ale je jí to upřímně jedno. Nejradši by teď Snape poslala na mars jen aby mohla být se Stehem sama a naznačit mu kus pravdy. Vůbec si neuvědomuje, jak je to brzo. On řekne pár krásných slov a ona si je hned jistá, že on je ten kdo má vědět pravdu. Začíná mít v sobě hodně velký zmatek.
" Chceš vědět co by se stalo?" Seth jen přikývne. " Dobrá tak já ti to tedy povím. Stalo by se , že by se celý svět dozvěděl kdo tahle mladá dáma, kterou tak obdivuješ je. To všechno chceš Lien," neptal se Setha,ale Lien. Dobře věděl jak na to bude reagovat. Byla to další zkouška, na kterou jí zas Snape měl připravit.
" Někdy si to přeji z celého srdce,aby sem se nemusela se schovávat. chci být normální a žít studentským životem, jako každý na této škole. A ne se neustále hlídat, abych se neprozradila," odvětí mu smutně Lien. je naprosto vyčerpaná a neví kudy kam. Je toho na ní poslední době moc. Těšila se až skončí úkoly od svého otce a teď má zas řešit nějaké problémy. Chtělo by se jí křičet kdo vlastně,ale ví že nemůže. Seth na ní pohledne otočí se odchází pryč. Lien se za ním ani nedívá. Nechce s ním už nikdy mluvit! Nic s ním mít. je to on kdo ji přidělává spoustu problémů.
oba se za ním dívají. Jejich pohledy cítí Seth ne svých zádech,ale neodvážil neotočit a podívat se jestli ti dva ještě něco spolu řeší nebo jestli jí Snape pouze jen domlouvá. Je z toho čím dál víc zmatený. Lien je tak tajemná osoba. Má kolem sebe velkou bublinu a do tý nepustí nikoho kdo by ji chtěl ublížit nebo dokonce se s ní jen malinko sblížit. Posle Snape by se jí něco stala a to i jemu samotnému,ale o by přeci nikdy nedovolil aby se jí něco stalo na to už jí měl hodně rád. Nikdy by si to neodpustil kdyby se jí něco stalo. Bylo by pro něj jako kdyby umřel někdo z rodiny, i když žádnou rodinu neměl. Lien mu tak však připadala. Ona byla ta rodina, kterou neměl. Bylo to divné na tu dobru jak málo ji znal. Třeba se jeho postoj jednou změní,ale zatím to byla ta nejúžasnější dívka, kterou znal. Nebyl si jistý co tak holky v něm vzbuzuje. Neměl z toho strach, nebyl si jen jistý co k ní cítí. Myslí si,že je to je přátelská rodina, ale co to vlastně je to 100% nevěděl. Celou cestu nad tím přemýšlel až zapomněl kam to vlastně jde. Byl někde ve škole, potkával se s mnoha lidmi a pořád mu nedocházelo co se vlastně děje.Rozhodl se odejít pryč od těch všech lidí. Jediné útočiště byla zmijozelská kolej a jeho postel. Vejde do zmijozelských dveří a vidí Malfoy a jeho přívržence, jak strašně něco důležitého řeší. Nejspíš to bude zas něco kuli Potterovi pomyslel si. Bylo to tak vždycky. Malfoy nic jiného ani řešit neuměl. Byl jím úplně posedlí. Seth je radši obešel a valil se po schodech do svého pokoje. Lehnul si na postel a pořád jen přemýšlel. Najednou mu přišla myšlenka na úkol od profesor Mcgonagalová. Sednul si tedy za stůl a začal ho vypracovávat. Ani nevěřil co všechno v přeměňování musí zvládnout.Nechtěl ani pomyslet na to kdyby úkol nedonesl. Nejspíš by ho Mcgonagalová vynesla v zubech.
………………………………………………………………………………………………….
Lien celou cestu do hradu Snape neustále domlouval,aby neudělala nějakou blbost. připadal si čím dál víc, jako jeho dcera než jako dcera Abuse Brumbála. Avšak nechtěla, aby to tak bylo. Byla pevně rozhodnutá, že si konečně s otcem promluví. Dobře věděla, že nemá cenu to odkládat, proto hned vydala za otcem. Přišla před chrliče, oslovila ho heslem a pokračovala dál po točitých schodech do jeho pracovny. Vtrhla dovnitř,ale nic tam nebylo. Teda spíš nikdo tam nebyl. Jen hýbající se obrazy a nádherný Féniks. Seděl na své bidlu u otcova stolu a pozoroval jí. Lien k němu přistoupila blíž a pohladila ho po jeho krásných zlato-oranžových zádech.V tu chvíli jak ho pohladila začal zpívat. Posadila se do křesla a poté usnula. Probudil jí až nějaký šramot. Byl to Dobby, který zrovna uklízel pracovnu. Lien si promnula oči a rozhlédla se kolem sebe. Féniks už také tvrdě spal a nebyl jediný i obrazy na stěně už spali
Najednou si jí všimnul Dobby a omluvně řekne: " Promiňte slečno já jsem vás vzbudil a to jsme se nažil být jako myška."
" Nic se neděje Dobby to je v pořádku, alespoň se teď přesunu do své ložnice a do své postele," řekla milým a vlídným hlasem Lien a opravdu tak učinila. vyšla z pracovny svého otce a najednou ho před sebou spatřila.
" Á holčičko chtěl a si mi něco?" zeptal se Brumbál.
" Ach ano chtěla,ale tobě je to dočista jedno co tvoje dcera potřebuje. Takže nemá cenu ti něco vysvětlovat!" řekla Lien naštvaně.Otočila se a dál pokračovala v cestě do svého pokoje, když uslyšela: " Lien počkej máš pravdu. Musíme si už konečně promluvit, ale dnes ne. Už jsme oba hodně unaveni. Zítra po vyučování se zastav u mě v kanceláři o všem si promluvíme."
Lien přikývla a odkráčela do svého pokoje. Tam padla vyčerpáním na svoji postel a usnula tak jak byla.
Druhý dne rán vstala v domnění, že konečně si promluví s otcem a taky že promluví. Byla neuvěřitelně šťastná. svět jí hned připadal krásný. na všechny se usmívala a byla milá. dokonce i na profesora Snape, což bylo velmi divné i jemu samotnému to připadalo divné,ale nijak to neřešil. Seth si jejího rozpoložení všimnul hned jak vstoupila do hodiny přeměňování. Byl to naprosto jiný člověk než, s kterým mluvil včera.
všichni i všimli její změny i Fred Weasly. Celou dobu potenciálně zamilovaný do Lien,ale ještě neměl tu odvahu jí nikdy nikam pozvat. Byla hrozně zarputěla a utrápená. dnešek byl však jiný. To na ní bylo vidět i Frede konečně odhodlal. došel za ní po konci hodiny a zeptal se jí jestli by s ním někam nešla.
" Velice ráda bych se s tebou šla projít Frede, tak v kolik?"
" Mě bys e to tak hodilo kolem páté a co tobě Lien?"zeptal se nesměla Fred.
" Jistě kolem páté na prvním nádvoří."odpověděla.
" Tak fajn," mrknul
" Už se moc těším Frede," usmála se a poslala mu polibek vzduchem.
Fred tím byl naprosto nadšen, ale Seth ne……

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se Vám povídka Kroky temnotou?

ano moc 80% (28)
jo ujde 20% (7)
ne vůbec 0% (0)

Komentáře

1 III III | 20. května 2008 v 18:13 | Reagovat

mocinky moc moc pěkný. I kfybych radši aby skončila se Sethem

2 Kaylin Kaylin | 20. května 2008 v 19:49 | Reagovat

úúúúúúúúúúúúúzooooooooo!!!!!

Miluji Setha! Je to vážně kus! Strašně se mi líbí. Je chladnokrevný a skvěle oba dva popisuješ.

Oblíbila jsem si tu povídku. A těším se na pokračování.

Takže lidi, kde jsou ty komentáře?

3 Ewilan Ewilan | Web | 20. května 2008 v 19:58 | Reagovat

Ach, zlaticko to bylo úžasný!!! hůůůůůůjůůůůůjůůůů!!!!přesně jak řekla kaylin - miluju Setha ...to je takovej sexoš, kusan a ááách..já jsem prostě na ty hajzlíky..

a zbožnuju Lien..čím dál víc mi připomíná tebe:D

nemá to chybu, jako vždycky úžasný. nádherný! a lidi sakra, já chci další kapču nebo si mě nepřejte a začnu všechny vydírat..muhheee

děkuju moooc za věnování zlatíí:-**

překrásně napsaný

4 Suzei Suzei | Web | 21. května 2008 v 18:20 | Reagovat

Nádherný.Skěvýl.Nepopsatelný.

Těším se na další,snad bude brzy

5 Illandris Illandris | Web | 21. května 2008 v 21:08 | Reagovat

Super kapča. Nejvíc mě dostalo, jak setřela toho Snapea. Dala mu pořádně na frak:))

Taky bych byla ráda, aby se dala dohromady se Sethem:)

6 III III | 22. května 2008 v 18:24 | Reagovat

Nádherné, překrásné.

7 Atea Atea | Web | 22. května 2008 v 18:48 | Reagovat

co říct? nádhera... snad jen se omlouvám, že končím s blogem ;o) ale sem se budu snažit chodit...

8 hvězda Elfova hvězda Elfova | E-mail | Web | 22. května 2008 v 20:14 | Reagovat

tak jses dočkala další kapitola.......není to nic moc, ale je :-))

9 hvězda Elfova hvězda Elfova | E-mail | Web | 22. května 2008 v 21:17 | Reagovat

ha tak jsem z toho zblbla prosím o pomoc!!! a nevidíírat prosíím :-)

10 hvězda Elfova hvězda Elfova | E-mail | Web | 23. května 2008 v 6:42 | Reagovat

476-223-499 a až si to přečteš tak to prosím smaš nechci aby to nedostal nějakej píp......... už jednou se mě stalo že mě otravuje tak jsem sito musela změnit dík za pochopení :-)

11 hvězda Elfova hvězda Elfova | E-mail | Web | 24. května 2008 v 13:12 | Reagovat

už hsi mě uložila???...prepáč já tě tu nemám :-( jo a jsem tam pod přezdívkou verca

12 Vieornë Vieornë | Web | 25. května 2008 v 12:59 | Reagovat

překrásné, líbí se mi jak píšeš, má to šťávu, a to bývá u málokoho, takže piš dál, těšíme se

13 Sellena Sellena | 25. května 2008 v 16:39 | Reagovat

perfektní, moc se mi to líbí...Seth je určitě po voldym, tak to musí být ale pořádnej kus a idol dívek, páč voldy byl! ježiš ty tmavovlasí kluci jsou vážně žihadla...mám ráda kluky typu voldy nebo sirie...

Lien je bezva...chci vidět co se z toho vyklube, jestli seth do toho rande zasáhne nebo ne....mazec!

Hej, lidi, piště komentáře....já chci pokráčo!:)pls

14 Tess Tess | Web | 25. května 2008 v 22:02 | Reagovat

AHOJ MŮJ MILOVANÝ SPŘÁTELÁČKU! JENOM SI TU DĚLÁM REKLAMKU NA 13. KAPITOLU ŠÁHLÉ POVÍDKY, TAK SE PŘIJ MRKNOUT...NA CO JEŠTĚ ČEKÁŠ? A KDYBYS NÁHODOU OPRAVDU ŠEL, NEZAPOMEŇ NA KOMENT.

15 Teresie Teresie | E-mail | Web | 28. května 2008 v 14:09 | Reagovat

Ten konec byl úpě super!!! :D Strašně se těším na ro rande a pokráčko :)) tak si pospěš!!! :))) Zatím páááá

Terinkááááá

16 hvězda Elfova hvězda Elfova | E-mail | Web | 28. května 2008 v 15:50 | Reagovat

Promiň nějak mi blbne icq tak chvíli nebudu dostupná :-)

17 Teresie Teresie | E-mail | Web | 29. května 2008 v 7:31 | Reagovat

ahojky, tak jsem se rozhodla napsat druhej :D  nikde tu nevidím, že by si to zakázala :D je to fakt suprově napsaná kapča!!!! :)) Jen jsi dala moc velkej komentářovej limit!!! Ne, že by za to nestála, ale než ji tady tyhle pomalý lidičky!!!...grrrr....splní tak já se utrápím!!! :D páá

Tak si pospěšte lidi!!!!!!!

Terinkááá

18 Lily Lily | Web | 29. května 2008 v 10:41 | Reagovat

taky píšu komentář a to jsem na ně líná. chci další další další další. lidí si nevšimej piš pro sebe vždyť to čteme jen nedáváme komenti. píšeš prostě bombasticiózně :))

19 Elizabeth Greenová Elizabeth Greenová | Web | 1. června 2008 v 19:15 | Reagovat

Super....musím si rychle dočíst další... x)) jsem torchu ve skluzu :D

20 pimpinela pimpinela | Web | 8. října 2008 v 9:22 | Reagovat

Celou dobu potenciálně zamilovaný do Lien - to slovíčko potenciálne sa tam nejak nehodí, trošku ta veta stráca zmysel. Inač veľmi pekná kapitola

21 lucinka lucinka | E-mail | 24. července 2009 v 12:09 | Reagovat

uuu to bolo famozne,,,,finikos

22 Nikarika Nikarika | Web | 6. srpna 2011 v 12:00 | Reagovat

Moc se mi líbila ta poslední věta: Fred tím byl naprosto nadšen, ale Seth ne……
WOW! Strašně se mi zalíbil Seth(:*) je to moje oblíbená postava z tuté povídky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama