prolog

13. dubna 2008 v 20:58 | anias |  Kroky temnotou
Ahoj,
tak jak vidíte jsem tu s prologem k novej povídce. Sama doufám,že se vám bude libit. Povídka pochází z dob kdy Voldemort znovu nastupuje na scénu,ale to poznáte samy o čem to bude. Z děje nic prozrazovat nebudu, takže kdo chcete si to prectete. Jinak se tak nejak omlouvám za to že to sem dávám az dneska takhle pozde, ale sklatila me o vikendu ryma-tudiž se omlouvám za chyby přes tekouci rymu se mi spatne koukalo do kompu. Doufám, že konečeně začnete komentovat, protože bych vám za to byla dost vděčná a hlavně mi to pomáhá psát dál.tahle povídka jepro me dost velkej orisek jen diky tomu, že to musím psát v er forme a ne v ich forme to mi moc nejde.. tak opravdu doufám, že se vám bude líbit
tak a ted komu prolog venovat.. tech lidi je strasne moc,ale kdyz pujdu malinko jmenovite tak je to: Lenulka, Maruška-Lily, Jenn a ješte Paige a samozřejmě dalším lidem, kteří rádi komentujou moje povídky.
Jinak co se týče Zrození-ja vím že jsem slíbila kapitolku,ale töhle mi dalo docela zabrat takze az pristi tejden bude konec kapitolky zacatek druhy.
VŠECHY MOC PROSÍM O KOMENTY, POMÁHÁTEMI V DALŠÍM PSANÍ.....


Dívka ve světle hnědých šatech klesala pomalu dolů k Hagridově boudě. Pokaždé, když šla takhle pozdě v noci ven měla na sobě něco jiného. vždy se odvíjelo od její nálady. Občas si připadala, jako temná tvář Bradavic,ale pořád neměla na Snape. Ten chodil po Bradavických chodbách jako duch a ještě k tomu ji neustále hlídal.Nebyla totiž jen tak někdo. Byla to sama Brumbálova dcera. Ta dcera, kterou nikdo neviděl od jejího narození a ona přitom žila po všechny roky v Bradavicích. Jenže to nebylo všechno ona chodila normálně do školy, jako kdyby byla zcela normální děvče, proto nikdy nechápala proč musí skrývat svůj původ. Přitom chtěla být jak normální holky celé školy. Nechtěla dostávat nesmyslné úkoly, které věčně dostávala od otce. Lien to vždycky přišlo, že on sám ji na něco připravuje, ale co to mohlo být? radši na tom moc nedumala a vždy došla do Zapovězeného lesa, proto co musela. Jenže to nikdy nevěděla. Musela to vždycky odhadnout z jeho hádanek kam má jít. Ještě k tomu se nemohla zbavit pocitu, že jí někdo noc co noc špehuje.pokaždé se otáčela,ale nikoho neviděla Ano, špehoval ji někdo. Nikdo ho nemohla vidět. Byl totiž pečlivě schovaný ve Zmijozelské věži. Ale ne jen tak někdo. Sám Voldemortův syn Seth. Ten syn, které ho se celá škola bála jen se křivě podívat a nepoštvat si ho proti sobě.
Pozoroval jí každý večer a vždy si říkal kdo je ta neznámá kráska. Obdivoval její kudrnaté, dlouhé, hnědé vlasy. Nikdy jí ve škole nepotkal. Možná na nějaké hodině v prvním ročníku. Dokázal si spočítat, že je stejně stará jako on. Ale netušil, že jsou narozeni ve stejný den. Jen Lien byla o 3 hodiny mladší. Možná by se s ním ani nebavila. Ostatně jako všichni na škole. Měl své přívržence například Draco Malfoy a další Malfoyovi hračičky. Oni si mysleli, že jim to pomůže až se Voldemort vrátí a že budou víc na výši než jakýkoliv Smrtijed,ale to se mýlili. Seth nikdy nechtěl, aby se jeho otec vrátil. Nenáviděl ho za to co udělal jeho matce a hlavně ho nenáviděl za to, že ho vůbec zplodil a on musí nosit jeho jméno. Bylo to neuvěřitelné břímě. Zvlášť v rodině Malfoy. Brali ho tam jako pána co řek to bylo a to ze srdce nesnášel. Jen ona to mohla pochopit. Sama Brumbálova dcera. Jenže to mělo velký háček tu nikdo neznal. Nikdy jí nikdo nepozná, protože se neví kde slečna tajemná je.
Jenom takhle dívka, na kterou se mohl koukat noc co noc mu přinášela pocit naplnění. Už léta přemýšlel nad tím kdo to vlastně je. Vždy chtěl vědět kam chodí a co tam dělá. Každou noc sama v Zapovězeném lese. Ani sám Hagrid s ní nechodil. Snad podvědomě si o ní dělal starosti a to jí ani neznal. Nemohl se na ni už dál dívat a odvrátil se od okna. Přešel ke své posteli a lehnul si do ní. Nevěděl jak bylo možné, že tahle neznámá kráska ho může tak zajímat. Také nechápal, jak jí můžou projít všechny přestupky, která má. Nejen to, že chodí pozdě do hodin, ale i její drzosti k učitelům. Zvláště k profesoru Snapeovi. Nechápal to,ale slíbil si,že pozná tajemství slečny neznámé.
Druhý den v noci opět čekala Lien cesta. Byla z toho velice unavená, nevyspalá a nevrlá. Všechno se od těch jejích nočních výletů odvíjelo. Poslední dobou se zhoršovala i v předmětech ve kterých vždycky vynikala. Začala se o ní strachovat i profesorka Mcgonagalová. Snažila se Brumbálovi domluvit,aby jí už nikam neposílal, ale vždy marně. Ani nechápal jak jí to vysiluje někam chodit, ale nejen to i žít v neustálé přetvářce. Každou cestou nad tímhle vším přemýšlela. Ještě k tomu se nemohla zbavit toho pocitu, že jí někdo sleduje. Dnes v noci obzvlášť,ale ona se toho pocitu nemohla zbavit ani při normální výuce. Jako by někdo věděl, že něco skrývá. Bylo by lepší kdyby to někdo věděl. Už by se nemusela hlídat a mohla by ukázat všechny své schopnosti, ale to nešlo. Ten kdo to věděl byl přísně vázán tajemstvím. Měl by to být světoborný pocit být Brumbálovou dcerou, ale Lien v tom neviděla žádnou výhodu. Až na jednu mohla být pořád v Bradavicích a dělat si to co chce jen ona. Nikdo jí v tom nebránil. Bylo to spíš prokletí než výhoda. nemohla normálně žít, tak jako normální dívka jejího věku na této škole. Jen ona musela být tak jiná a to ve všem! Nemohla se ani normálně zamilovat, aby její otec nebo dokonce profesor Snape něco neměl proti onomu dotyčnému. Nikdy jich nebylo moc a nikdy to nevydrželo. Nevydrželo to ty lži, které so musela neustále vymýšlet. Ani její dětství nebo moc šťastné. Její otec byl pořád pryč a nebo na ní neměl čas. Nepřipadlo, že je to její otec. Byl to víc otec ostatních než její. Totiž ani jí moc nevychovával.Byl to právě Snape kdo jí vychovával, když byla malý a také neustále hlídal, aby se někde neprozradila. ale nejen tehdy jí hlídal. Hlídá ji i teď. Je jako nepříjemný stín, který chodí neustále za ní. Jen aby nemluvila s Sethem, jako by na tom bylo něco špatného. Přitom on by byl jediný kdo by ji mohl, alespoň pořádně pochopit a i kdyby s ním mluvila určitě by to tak nebylo hrozné.
Snapeovi neustálé hlídání je čím dál horší. Je to ještě horší než když byla malá. Nejen že jí zakazoval hrát si s hračkami mudlů, ale i chodit ven. Tenkrát to snad bylo ještě snesitelné,ale teď se Snape chová divně.
Lien také nechápala jaký to má smysl chodit neustále do Zapovězeného lesa. Přišlo jí absurdní. nesmyslné otcovi hádanky a úkoly.Hodiny přemýšlení a hodiny hledání,ale tentokrát to bylo jinak byla si jistá kam jde a pro co jde. Upřímně doufala, že je to poslední kousek skládačky. Pevně v to doufala… ale byl tady opět ten strašný pocit, že ji někdo sleduje. Dnes ten pocit zesílil.
Seth opět vykouknul z okna. Ostatně jak to dělal každou noc. Čekal na onu neznámou, že ji uvidí. Také uvidí. Dnes jí vidí v překrásných bílých šatech a rozpuštěných vlasech. Jak lehce našlapuje na schody. Šaty se jí přitom neuvěřitelně vlnili a vlasy poskakovaly dozadu a dopředu. Uvědomil si, že už dál nevydrží tenhle pohled, ale že ji chce poznat a hlavně zjistit co je zač. Rozběhl se tedy dolů do Zmijozelské společenské místnosti a odtud vchodem dál do Bradavických chodeb. Velmi spěchal jen, aby ji zastihnul.Také zastihnul. Zrovinka vcházela do Zapovězeného lesa. Její ženské tělo se mihlo právě mezi stromy, když sbíhal schody k Hagridově boudě. Musel zůstat pozadu,aby nepojala podezření, že ji někdo sleduje. Ale to nevěděl o Lieniných pocitech.Různě se schovával za stromy nebo za kořeny stromů. Viděl, že je jistá v tom kam jde. Pozoroval její křivky, které se vyjímaly v bílých šatech. Vypadal v nich naprosto dokonale jako princezna.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najednou se Lien zastaví a něco hledá, když to konečně najde vydá se zpět do hradu. Výskala si, že konečně našla ten poslední kousek. Najednou něco zachrastilo nedaleko od ní. Pomalu se otočila a spatřila jen stín. V té chvíli ji popadala panika a začala zběsile utíkat. Ani se neohlížela za sebe. Radši! V Bradavických chodbách zvolnila. Už ani neutíkala, jen se tak procházela. Nepomýšlela myslet co to bylo za stín. Chtěla jen být veském pokoji a lehnout si, ale to jí nedovolil Seth: " Co tady děláte slečno?"
Lien se pomalu otočila a spatřila Setha Rojvola Raddla.Co ten u dělá?! Pomyslela si.
" Seth Rojvola Raddl! Co ty tady děláš?!" to bylo jediné na co se zmohla.
" Tak teď, když jste mě tak hezky představila. Tak by byla slušnost se mi také představit slečno!A pro Vaší informaci se tady jen tak procházím. Nemohu totiž spát,"odvětil jí stroze.
" Tak dobře,abych tě o něco nepřipravila. Já jsem Lien a pro tvojí informaci není slušné někoho sledovat,"opáčila trpce.
"Těší mne Lien,"podává jí přátelským gestem ruku a přitom na ní upírá svoje temné oči. Chvilku přemýšlí jestli mu tu ruku má podat. Ze slušnosti jí to nedá a podá mu ji. Její malý ručka vklouzne do jeho veliké tlapy jako nic. On si jí okamžitě přitáhne blíž a obejme kolem ní velké tlapy. Jen aby se jí podíval zblízka do očí. Jeho pohled do těch jejích je přímo spalující a ona pochopí, že to není jen tak. Okamžitě se mu snaží ze sevření uniknout: "Sethe okamžitě mne pust. Já nejsem tvůj majetek a ani se tě nebojím. Si stejný jako tvůj otec. taky si bere to co nemá," křičena na něj rozčíleně. Přitom hází rukama všemi směry.
" To mi došlo slečinko, že sem nebojíte. Nemáte také proč.Nejsme takový za jakého mě všichni pokládáte. Nejsme jako Voldemort a nikdy nechci být jako on,"řekl zlostně a z očí mu šlehaly plameny ohně.
" Okamžitě mě pust! Prosím!" poníží se.
" Mohl by jste jí pustit pane Raddle,"řekne někdo. Oba vzhlédnou a spatří Snape. Lien na něj kouká jako na zjevení..
" Jistě pane profesore. Nechtěl jsem slečně Lien ublížit,"pohovoří s klidným hlasem a také ji pustí ze sevření. Při vyslovení Lienina jména Snape sebou trhne.
" To věřím, ale měl byste se vrátit na svou kolej," odvětí Snape. Seth se otočí a odkráčí zpět na svou kolej.
Lien stojí sama se Snape na chodě. Snape na ní dlouze zírá a pak povídá: "Neměla byste se takhle potloukat po nocích slečno."
" Ale Snape nehraj tady ne mě hodného a ptej se na co chceš. Vidím ti to na očích, že se chceš zeptat na něco jiného tak se ptej,ale rychle jsem docela unavená," nakvašeně odsekla.
" tak fajn. Víš kdo to je,"začal a Lien přikývla. " Tak proč si s tím zahráváš. Nevíš že by tě mohl z fleku odhalit."
" Ano jistě, že vím a moc si to přeji," odvětila se smíchem v hlase.
otočila se a odešla do svého pokoje tam padla na postel a spala. O kousek dál spal i Seth.
Tak se poznali Brumbálova dcera a Voldemortův syn.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ewilan Ewilan | Web | 13. dubna 2008 v 21:35 | Reagovat

Teda zlaticko, to je proste mazec!!!! ten popis vseho na zacatku se mi libil   a navic bych rekla, ze tohle je doost tezky tema a od tebe originalni napad...a jak tam v tom lese po ni skocil Seth..hmmm, kusan:D:D:D uzasne ji setrel a jak s etam objevil Sneape...on ji normalne smiruje:D

akorat mistama se ti to sekalo s pritomnym casem a minulosti, ale to se da vychytat;-)) nadherny a tleskaam

2 Atea Atea | Web | 14. dubna 2008 v 21:37 | Reagovat

Jistě, že ráda spřátelím! :o) Jinak, jsem moc zvědavá na to, jaké to bude! Doufám, že přibyde rychle kapitola. :o)

3 Kaylin Kaylin | 16. dubna 2008 v 14:22 | Reagovat

Náááádherná kapitolka.Je to změna oproti tomu fantazy! ale dobrá změna,piš dál

4 Dark Lady Dark Lady | Web | 18. dubna 2008 v 20:40 | Reagovat

Asi mě zabiješ, ale mně nic nedošlo, máš můj správnej mail?

Napíšu ti ho ještě  jednou: Paige009@seznam.cz

žádný mezery, tak jak to vidíš, jinak jdu si tě autorizo¨vat, třeba budeme přes ajsko úspěšnější:)

5 Elizabeth Greenová Elizabeth Greenová | Web | 19. dubna 2008 v 19:05 | Reagovat

Pěkné...tak zase něco nového...voldíkův syn a Brumblova dcera...prolog byl zajímavý =))

6 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 21. dubna 2008 v 17:14 | Reagovat

hej.. skvělý nápad.. :) Fakt originální.. :) Rozhodně se těším na další kápču.. :)

7 Nessa Nessa | Web | 22. dubna 2008 v 14:50 | Reagovat

pááni to je skvělý nápad. uplně jsem valila oči nááádhera

a nechceš se spřátelit??

8 Cady Cady | Web | 22. dubna 2008 v 17:53 | Reagovat

SPŘÁTELÍŠ?

9 Illandris Illandris | Web | 23. dubna 2008 v 19:22 | Reagovat

Ty jo, vážně moc zajímavá povídka, taková originální. Těším se na pokráčko:)

10 hvězda Elfova hvězda Elfova | E-mail | Web | 26. dubna 2008 v 14:19 | Reagovat

tak ses dočkala už je tam další kapitola

11 pimpinela pimpinela | Web | 8. října 2008 v 8:47 | Reagovat

veľmi zaujímavá poviedka. :D Páči sa mi

12 Nikarika Nikarika | Web | 5. srpna 2011 v 21:13 | Reagovat

Super! Tohle je doopravdy originální nápad. Jsem zvědavá co se bude dít. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama