ZBRANĚ

28. prosince 2007 v 15:09 | anias
zbrane ktere se ve filmu a v knizce hodne objevují

Elfský meč
Meče vyrobené elfy jsou nejlepší jaké můžete sehnat. Jsou lehké a nedají se zlomit ani přeseknout. Jejich čepel je překrásně zpracovaná a jsou většinou vyzdobeny nějakými motivy.

Trpasličí luk
Trpaslíci se naučili vyrábět luky z rohů feldünostů a později i z rohů urgalů. Jejich výroba trvá i několik desítek let. A je zakončena vyzdobením luku. Každý trpaslík si takovýto luk velmi chrání, jelikož je to velká vzácnost. Takovýto luk dokáže střelit až na půl míle. Je těžší než kde jaký luk a k napětí tětivy potřebujete velkou sílu.

Volund
Kladivo krále trpaslíků Hrothgara. Hrothgar se díky němu stal obávaným válečníkem, když se s ním oháněl nad hlavou.

Zar'roc
Meč Jezdce Morzana, byl ukován elfskou kovářkou Rhunön, která ho uděla nezlomitelný a nezničitelný. Do jeho rubínu se dá ukládat energie, tak aby si ji nosiotel mohl pozdějít vzít a dobýt své síly. Když byl Morzan, Křivopřísežník, zabit Bromem, tak mu sebral meč a později ho daroval Eragonovy. Lidé neměli Zar'roc v lásce, ale když s ním zabil Durzu, Stína, změnili na meč názor. Nakonec si ho vzal jako právoplatné dědictví prvorozeného Murthagh, když ho Eragonovy sebral, během Bitvy na Hořících pláních

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama