Historie

28. prosince 2007 v 15:19 | anias

Historie Alagaësie tak to mluví za vše
Alagaësie před vládou Galbatorixe

Dříve než lidé, dokonce dříve než elfové, osídlili Alagaësii trpaslíci. Spolu s nimi zde divoká zvířata, magická stvoření a také draci. Asi sto let po trpaslících připluli přes moře elfové. Už od úplného začátku se elfové a draci neměli rádi.
Vše to začalo, když bláhový mladý elfský lovec ulovil a zabil jednoho draka. To byla však velká chyba. Draky to velmi rozzuřilo a začali na elfy útočit, což byl začátek dlouhotrvající krvavé a brutální války.
Válka trvala velice dlouho a postupně se zhoršovala. Oběma rasám pomalu, ale jistě začalo hrozit vyhynutí. Konflikt díky neschopnosti se dorozumět neustále sílil. Tento problém vyřešil první Dračí jezdec Eragon. Když jeho drak dostatečně vyrost a on sám se stal mocnějším, začali společně cestovat po celé Alagaësii a snažili se tyto dvě rasy usmířit. Během jeho putovaní se mu podařilo uzavřít konečně mezi draky a elfy příměří.
Protože se Eragon ve spojení s drakem stal mnohem silnější, draci se rozhodli dávat elfům dvě nebo tři dračí vejce ročně, a dali tak vzniknout dalším Dračím jezdcům. Postupem času se síla Jezdců ohromě zvětšila a nakonec měli větší vliv než kterýkoliv z králů, královen a obyvatel Alagaësie.
Tento mír trval po mnoho stovek let, než se stal novým jezdcem Galbatorix. Poté co byl přepaden a jeho drak zabit, zešílel a začal toužit po pomstě. Poté, co mu Jezdci odmítli kvůli jeho psychickému stavu dát nového draka, začal ve svém šílenství novou krvavou válku.


Alagaësie pod vládou Galbatorixe

S pomocí Morzana a Křivopřísežníků Galbatorix zabil každého známého Jezdce kromě jednoho. Vrael byl nejmoudřejší a zároveň jediný, kdo mohl Galbatorixe svými silami porazit. Nakonec, v poslední bitvě na Utgardu, Galbatorix Vraela srazil na kolena a zabil.
Od té doby vládne Galbatorix Alagaësii se svým zvráceným zlým černým drakem Šruikanem. Jeho síla nebyla nikdy zpochybněna až do dne, kdy se Eragon, syn jednoho farmáře z Carvahallu, dotknul jednoho ze tří zbývajících dračích vajec a přivedl zpět rasu, kterou celá Alagaësie neviděla po stovky let… Dračí jezdci znovu povstali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 krev Elfů krev Elfů | E-mail | Web | 12. března 2008 v 19:57 | Reagovat

Ahojky máš pěkný blog. Zrovna čtu knížku Eldest. Zatím je zajímavá (To byla už od začátku :-DD)

Nechceš zpřátelit???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama